Skoči na glavno vsebino

Projekt Korak k Sončku

 

Vodja projekta: Katarina Kulovec Ulčnik

 

Zveza Sonček že vrsto let izvaja razvojno-raziskovalni projekt o spoznavanju in sprejemanju drugačnosti. Namen tega projekta je inkluzija, uspešno vključevanje oseb s posebnimi potrebami v okolje, in ozaveščanje ter seznanjanje okolja s posebnimi potrebami.

 

Naša šola se je temu projektu priključila v šolskem letu 2018/19 in bo sodelovala tudi v letu 2022/23.

Naš glavni namen je seznanjanje naših učencev in strokovnih delavcev z vsemi vrstami drugačnosti, s tem razvijanje občutka za enakost in vedenja, da smo si vsi različni in drugačni, kar je le doprinos k pestrosti in živopisnosti okolja. 

V okviru tega projekta bomo ponovno sodelovali v mednarodnem projektu V jati z drugačnimi, ki poteka že šesto leto. Glavni organizator tega dogodka je VDC Novo mesto, udeležijo pa se ga uporabniki različnih VDC-jev iz Slovenije. Naši učenci in uporabniki VDC Novo mesto bomo organizirali druženje in sodelovali bomo na Mednarodnem srečanju oseb z motnjo v duševnem in telesnem razvoju. Srečanje bo v septembru 2022.

Dostopnost