Skoči na glavno vsebino

Zala je 10 letna deklica,ki obiskuje 4 razred OŠ Toneta Pavčka v Mirni peči.  Rodila se je  v 30-tem tednu nosečnosti in je, zaradi dihalne stiske, imela  možganske krvavitve, posledica pa je cerebralna paraliza. Po letih bojevanja z zdravstvenimi inštitucijami, ki so dvignile roke nad njenim stanjem in bile zadovoljne z njenim sedenjem v vozičku, smo se odločili, da vzamemo stvari v svoje roke. Pred tremi leti smo začeli s samoplačniškimi intenzivnimi terapijami. Zalino stanje se je bistveno izboljšalo in je prišla iz vozička na samostojne korake s hoduljo. Po nasvetu Zaline zdravnice smo se odločili za operacijo v Ameriki, ki ji bo omogočila veliko lažje korake in upamo tudi na samostojno hojo brez hodulje.

Več si lahko preberete na povezavi.

Oglejte si tudi plakat.

 

Related Images:

Dostopnost