Projekt: Shema šolskega sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov

Vodja projekta: Wanda Mantelj Brkopec

Pri vključitvi v projekt Shema šolskega sadja in zelenjave ter mleka in mlečnih izdelkov je naš namen in cilj uživanje lokalno pridelanih vrst sadja in zelenjave ter mleka, promocija tega, izobraževanje o sadju, zelenjavi in mleku ter o pomenu za zdravje, spodbujanje za izboljšanje prehranskih navad učencev, spoznavanje različnih načinov pridelave, spodbujanje k pozitivnemu odnosu do narave in okolja, kultura uživanja obrokov, higiensko ravnanje s sadjem in zelenjavo, vsakodnevno uživanje zdravih obrokov ter preprečevanje debelosti in prekomerne telesne teže.

Učencem bomo sadje in zelenjavo ponudili predvidoma dvakrat na teden, dvakrat do štirikrat na mesec. Mleko in mlečne izdelke brez dodanega sladkorja pa bomo razdeljevali enkrat do dvakrat teden. Razdeljevali ga bodo strokovni delavci v razredih ali kuharice v posebnem kotičku v jedilnici šole.