Projekt: Ekošola

Vodja projekta: Mira Hrovat

Naša šola je že veliko let dejavna v projektu Ekošola. Tudi v tem šolskem letu bomo EKO dejavni v šoli, sodelovali z okoljem in se trudili, da postanemo prepoznavni po dobrem delu. Še naprej bomo razvijali aktivnosti šolskega vrta. Na šoli bomo ločevali odpadke, pripravljali akcije, ki ozaveščajo ljudi in jih spodbujajo k ekološkemu delovanju. Sodelovali bomo v projektih, razpisanih s strani “Ekošole kot način življenja”. Skozi leto bomo skrbeli za urejenost šole in šolskih površin v okolici šole. Vsebine projekta povezujemo tudi z ostalimi projekti, ki tečejo na šoli. V okviru projekta poteka tudi eko bralna značka –Ekobranje za ekoživljenje. Skozi celo šolsko leto se bomo trudili, da ob koncu šolskega leta ponovno zadostimo kriterijem za podelitev EKO zastave naši šoli.