Skoči na glavno vsebino

V letošnjem šolskem letu smo učiteljice in učenci prvega razreda sodelovali v projektu Odgovorno s hrano v sklopu Eko šole. Naš cilj je bil spoznati lokalne pridelovalce hrane, ki sodelujejo tudi z našo šolo. V mesecu novembru  smo spoznali čebelarja (Čebelarstvo Kapš), ki nam je predstavil svoje delo in različne vrste čebeljih izdelkov. Sledil je obisk kmetije Dular. Ogledali smo si kakšno delo opravljajo v hlevu in se preizkusili v molži krav. Spoznali smo tudi sadjarja (Sadjarstvo Bučar), ki nam je predstavil svoje delo v sadovnjaku in različne sorte jabolk ter izdelke iz njih. Sledilo je ustvarjanje na temo medu, mleka in jabolk. Prvošolci in učiteljice smo izdelali maketo čebelnjaka, mlekomata, jablano iz kartona, jabolka, čebelice iz plutovinastih zamaškov, izdelke iz voska ter različne družabne igre. Pekli smo piškote iz medu in poskusili zdrave napitke iz lokalne hrane. Znanje o lokalni hrani, ki smo ga pridobili, smo preko šolskega radia delili z ostalimi učenci naše šole. Učence dnevno obveščamo (preko plakata v jedilnici), katere sestavine obrokov so lokalne pridelave.

V petek, 10. 3. 2017, smo učiteljice Dušanka Gazvoda, Barbara Parkelj, Petra Bukovec in Petra Pekolj vse izdelke predstavile na stojnici na sejmu Altermed v Celju.

Zapisala: ga. Petra Pekolj

Utrinke iz sejma si lahko ogledate v galeriji.

Related Images:

Dostopnost