Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 25. oktobra 2018, smo se z učenci 9. razredov odpravili na ekskurzijo v Posočje. Naš prvi postanek je bil na Vrhniki, kjer smo si ogledali spominsko hišo Ivana Cankarja. Pot nas je nato vodila po avtocesti skozi Vipavsko dolino do Nove Gorice, naprej pa ob reki Soči do Kobarida. V centru Kobarida smo si ogledali kip Simona Gregorčiča in hitro pomalicali, saj se nam je mudilo v Kobariški muzej. V njem so nas prijazno sprejeli izkušeni kustosi in nas popeljali po muzejskih zbirkah, nam doživeto predstavili dejstva in zgodbe, ki jih pri pouku zgodovine ne moremo obravnavati. Potem smo se odpravili še v muzej sirarstva, ki deluje v okviru Mlekarne Planika. Seznanili smo se z mlečno govedorejo v Posočju in tradicijo sirarstva. Seveda smo poskusili tradicionalni sir Tolminc in tudi ostale sire ter mlečne napitke. Marsikdo je v muzejski trgovini kupil kakšen sir za domov. Dobre volje smo se vrnili v Vavto vas.

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost