Skoči na glavno vsebino

Osem učencev naše šole se je 12., 13., 19. in 20. oktobra udeležilo ustvarjalnih delavnic v podjetništvu skupaj z dijaki Ekonomske šole Novo mesto in z učenci OŠ Dolenjske Toplice, OŠ Stopiče. V sodelovanju z Javno agencijo Spirit Slovenija in Razvojnim centrom Novo mesto so se pripravljali na podjetniški izziv. To je bila postavitev selfie točke v Dolenjskih Toplicah, ki bi služila turistični promociji kraja. Učenci so imeli veliko timskega dela, ustvarjali so iz različnih materialov, delali na terenu v Dolenjskih Toplicah in anketirali mimoidoče, tudi turiste, naredili spletne ankete in izdelali prototipe svojih idej. Na koncu je sledila predstavitev njihovih podjetniških idej, ki so bile izredno zanimive in inovativne. Učenci so pridobili ogromno novega znanja, ki ga bodo lahko uporabili pri svojem nadaljnjem šolanju in bodoči poklicni poti.

Zmagovalci so bili vsi sodelujoči dijaki in učenci. Komisijo pa je prepričala ekipa, v kateri so bili Ema Fink (Ekonomska šola Novo mesto), Ermina Porčić (OŠ Stopiče), Lana Franko (OŠ Vavta vas) in Luka Pršina (OŠ Dolenjske Toplice). Čestitamo!

Slike si lahko ogledate v galeriji.

Mentorica: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost