Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 21. 9. 2023 je pod šotorom, pri železniški postaji Straža, potekala tradicionalna občinska prireditev “Dan brez avtomobila”. Preko različnih delavnic smo cel teden sodelovali z občino tudi otroci in zaposleni v vrtcu ter šoli Vavta vas. Sklepni slovesni program je bil obogaten z vodnimi igrami gasilcev in obiskom policistov, s predstavitvijo njihovih vozil, izurjenega kužka in opreme. Spoznali so še kolesarskega asa g. Smoleta, si ogledali električna
kolesa, menjali zračnice, ter tekmovali v nagradnih igrah. Za popestritev so poskrbeli tudi z razstavljenim električnim vozilom. Na koncu evropskega tedna mobilnosti je potekala še razglasitev izbranih otroških izdelkov in podelitev priznanj z nagradami.

Naj pohvalimo posebej tudi ostale aktivnosti na šoli in v občini Straža – posebej projekt Peštorba. Ta projekt je že tradicionalen, in povezuje različne populacije ter skrbi za dvig alternativne kulture med Stražani.

 

Zapisala: Mira Hrovat

Related Images:

Dostopnost