Skoči na glavno vsebino

»Vsak človek je zase svet, čuden, svetal in lep kot zvezda na nebu…«, s to rdečo nitjo je Tone Pavček s svojo pesmijo Pesem o zvezdah spodbudil učence in učenke po vseh slovenskih šolah. Na natečaj se je odzvalo 348 učenk in učencev iz 76 slovenskih osnovnih šol. Med njimi tudi učenke in učence iz 3. razreda minulega šolskega leta 2022/23. Strokovna ocenjevalna komisija je med prispelimi deli izbrala devet najboljših pesmi, ki so bile nagrajene.  Prireditev so vodili učenci mirnopeške šole, ravnateljica Majda Čengija pa je nagrajencem in mentorjem podelila knjižne nagrade, pohvale za sodelovanje in zbornik.

V petek, 20. oktobra 2023, ob 17. uri je v avli OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči potekal zaključek 10. literarnega natečaja Pavčkove vitice. Sodelujoči iz naše šole so bili: Elena Lindič, Anže Juršič, Nina Kočevar, Vita Bukovec, Luka in Lena Lukić, Neža Zupančič, Lana Golob, Neža Fink, Aron Kulovec Štefanič, Aljaž Šporar, Lara Tubanović, Gal Juršič in Vid Vidic Pečic.

Učenka Lana Golob je bila nagrajenka 1. triletja, ki je slavnostno prevzela nagrado in tudi zbornik, v katerem so zbrane vse pesmi.

Čestitke vsem sodelujočim  in veliko pesniškega navdiha še naprej.

Utrinki v galeriji.

 

ŽIVLJENJE

 

Vsako leto tisoč otrok se rodi,

vsak otrok po svoji poti sanj odhiti.

Po življenjski poti težko je čez priti.

Težke ovire, ki stojijo ti naproti,

dajo moč ti za dosežek sanj.

 

Življenje si krojimo sami,

ves svet nam je na dlani.

Samo živeti ga je treba,

znati in si med seboj pomagati,

da do svoje željene točke prideš

ne sam, ampak s prijatelji.

 

Vsi ljudje se staramo z leti

in počasi korakamo proti koncu poti.

Ko človek umre,

na nebo se nova zvezda povzpne.

 

Življenje je lepo, zato karkoli se ti zgodi

nikoli ne pozabi živeti.

Živimo zato, da bi odkrivali lepote sveta,

cenimo to življenje,

ki nam je dano in z mavrico obsijano.

 

Lana Golob, 3. a, OŠ Vavta vas

Mentorica: Andreja Fabić

Related Images:

Dostopnost