Skoči na glavno vsebino

V petek, 15. 3. in v soboto, 16. 3. se je Osnovna šola Vavta vas predstavila s stojnico na sejmu Altermed v Celju. Tema petkove stojnice je bila »Stran pa ne bomo metal«. Z učenci smo v šoli naredili analizo zavržene hrane pri obrokih. Skupaj z vodjo prehrane smo razmišljali, kako bi odvrženo hrano ponovno reciklirali. Poiskali smo recepte in jih z učenci nekaj preizkusili. Tema sobotne stojnice je bila Proso naše zlato – od sladkanja do igranja. Povezali smo se s Turističnim društvom Straža, kjer so nam preko slikovnega gradiva prikazali postopek pridobitve prosa od zrna do zrna. Z učenci smo spekli prosene piškote, naredili knjigo receptov, ki vsebujejo proso ter izdelali družabne igre na temo prosa in žit.

Utrinki v galeriji.

 

ekipa Altermed

Related Images:

Dostopnost