Skoči na glavno vsebino

V torek, 18. 6. 2024, so se učenci 6. r odpravili v Zalog na učno pot v opuščene glinokope. Učenci so delali po skupinah in raziskovali rastlinstvo in živalstvo v biotopih v Zalogu. Poudarek je bil na travniških rastlinah, ki so jih spoznavali na travnih površinah na učni poti. Izvedli so orientacijo s kompasi, opazovali so vreme,  spoznali so geološki nastanek Zaloške kotline in zgodovino opekarstva. Pri raziskovanju so se jim pridružili tudi učenci 4. r, ki so istega dne imeli naravoslovni dan v glinokopih v Zalogu. Učenci so se med seboj podružili in šestošolci so pomagali četrtošolcem pri  izpolnjevanju njihovih učnih listov.

Ravno tako so glinokope raziskovali učenci 7. r in sicer v četrtek, 20. 6. 2024.  Učenci so po skupinah raziskovali rastlinstvo in živalstvo v biotopih v Zalogu. Poudarek je bil na drevesnih vrstah in gozdu, orientaciji s kompasi, opazovanju vremena, geologiji Zaloške kotline in zgodovini opekarstva. 

Utrinki v galeriji.

Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost