Skoči na glavno vsebino

Učenci in učenke so v počastitev kulturnega praznika uprizorili priredbo znane Prešernove balade Povodni mož. V predstavi je sodelovalo 56 učencev. Glasbo na besedilo Povodnega moža je učiteljica Ana Markelj napisala pred desetimi leti, takrat za klavir, flavto in čelo ter soliste in mladinski pevski zbor, v letošnjem šolskem letu pa je Alenka Šutar njeno glasbo priredila za orffov inštrumentarij, klavir in flavto ter solista in mladinski pevski zbor.

Glasbo so izvedli učenci izbirnega predmeta ansambelska igra in člani mladinskega pevskega zbora, na klavirju pa jih je spremljala Markljeva. Za igro so poskrbeli učenci jezikovnega krožka in še nekaj šestošolcev, ki so pokazali željo po sodelovanju.

Povezava do članka na Dolenjskem listu.

Related Images:

Dostopnost