Skoči na glavno vsebino

Letos je bilo izvedeno 10. državno tekmovanje osnovnošolskih ekip prve pomoči. Naša šola se je udeležila vseh desetih tekmovanj. Včasih so bili rezultati odlični, včasih prav dobri. Vedno smo se vaj lotili zagnano, delovno in z željo po čim boljšem znanju veščin prve pomoči.

Vsi skupaj smo v teh letih rastli. Na začetku poti nam je pomagala ga. Cirila Gradišar, danes in že nekaj let spoštovani g. Aleš Jakše – reševalec, predavatelj prve pomoči. Včasih je bil Aleš učenec naše šole.

V soboto, 14. 5. 2016, je učenkam naše šole uspel enak podvig kot učenkam na 2. državnem tekmovanju pred nekaj leti. Zasedle so vrhunsko drugo mesto – pokazale so, da imajo veliko znanja prve pomoči in da se večletno trdo delo enkrat poplača.

Anja Avsenik, Jasmina Kramaršič, Tina Kramaršič, Maša Marolt Vinić, Mojca Muhič, Nastja Škufca, Eliza Štupar, Zala Tavčar – skupaj smo se naučili veliko veščin. Ne bom jih našteval. Vem in trdim z zagotovostjo: Ko boste srečale človeka v stiski, boste pristopile in pomagale. Vedno pomislite na lastno varnost – potem uporabite znanje, ki ste ga pridobile. Vsi vam bomo hvaležni.

Čez slab mesec zapuščate našo šolo. Ostale mi boste v zelo lepem spominu – tudi vaši sošolci in sošolke. Vsem želim vse dobro na nadaljnji življenjski poti. Naj bo dolgo, plodno in čim manj stresno.

Mentor RK: Robi Ogulin

20160514_113352 20160514_120512 20160514_120559 20160514_150043

Related Images:

Dostopnost