Skoči na glavno vsebino

V okviru projekta Korak k sončku, smo imeli danes na šoli delavnice, na katerih je potekala predstavitev funkcioniranja pri slepih in slabovidnih, ter pri gibalno oviranih osebah. Učenci so  v skupinah spoznavali različne ovire in pripomočke, ki jih osebe s takimi posebnimi potrebami lahko uporabljajo, za kvalitetnejše življenje.

S pomočjo posebnih očal so spoznali različne okvare vida, ki so lahko posledica rasti zelene ali sive mrene, ter možganske kapi. Ogledali so si tudi tipne knjige in knjige zapisane v Braillovi pisavi.

Hodili so po poligonu z zavezanimi očmi in s spremljevalcem, ter preizkusili vožnjo na športnem invalidskem vozičku.

Učencem in učiteljicam so bile delavnice zelo všeč, saj je to sproščena pot k spoznavanju in sprejemanju drugačnosti.

 

Koordinatorica projekta: Katarina K. Ulčnik

Slike si lahko ogledate v Galeriji.

Related Images:

Dostopnost