Skoči na glavno vsebino

V petek, 21. decembra 2018, smo učenci in učitelji Osnovne šole Vavta vas pripravili proslavo ob dnevu samostojnosti in enotnosti. Ob tem smo pripravili zgodovinski pregled dogodkov pred 28 leti in obeležili nekaj ključnih obletnic v letošnjem letu. Tako smo se spomnili 100. obletnice konca prve svetovne vojne in generala Rudolfa Maistra, ki je Sloveniji po prvi svetovni vojni priboril Maribor s Štajersko, 100. obletnice smrti našega največjega pisatelja in dramatika, Ivana Cankarja, ter 240. obletnice prvega vzpona na Triglav, ki so ga opravili štirje srčni možje iz Bohinja. Drugi del proslave je zajemal prihajajoče božično-novoletne praznike ter z njimi povezano veselje in praznovanje.

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Zapisala: ga. Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost