Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 7. 2. 2019, smo v šoli pripravili prireditev ob slovenskem kulturnem prazniku. Obeležili smo evropsko leto kulturne dediščine in se sprehodili po delih pesnikov, pisateljev in skladateljev, ki so živeli ali ustvarjali na Dolenjskem. Učenci so pripravili različne točke: nastopili so deklamatorji, šolski pevski zbori so zapeli pesmi Toneta Pavčka, Otona Župančiča in skladatelja Marjana Kozine, mladi folkloristi so predstavili dolenjsko-belokranjski splet, šolska dramska skupina je zaigrala Jurčičevo Kozlovsko sodbo v Višnji Gori, petošolci pravljico Ema hoče v svet, ki jo je napisala Ivanka Mestnik, učenci 7. b pa so posodobili in dramatizirali Levstikovega Martina Krpana. Vsi nastopajoči so bili odlični in pripravili so lepo prireditev. Ponovili so jo tudi v ponedeljek, 11. 2. 2019, v kulturnem domu v Straži, kjer so se predstavili pred polno dvorano.

Vsem iskrene čestitke za odlične nastope in pohvala za trud, ki so ga vložili v pripravo!

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Sanja Kirn, mentorica

Related Images:

Dostopnost