Skoči na glavno vsebino

Danes je v jedilnici šole potekal zaključek Bralne značke za učence od 1. do 5. razreda. Na prireditvi smo gostili pisateljico Deso Muck. Navdušila nas je s svojo sproščenostjo in prijaznostjo. Z zanimanjem smo poslušali, kako je postala pisateljica in kako je ustvarjala svoji zbirki Anica in Čudežna bolha Megi, ki ju naši mlajši učenci zelo radi prebirajo. Na koncu sta knjižničarka in avtorica podelili priznanja za opravljeno Bralno značko vsem oddelkom. Letos je na naši šoli opravilo Bralno značko 258 učencev. Od tega je 10 učencev pridobilo naziv Zlati bralec – Bralno značko so opravili v vseh devetih razredih. Pisateljica je podelila veliko avtogramom in z veseljem opravila intervju za šolsko glasilo z našima mladima novinarkama. V šolski knjižnici pa smo bogatejši za dve novi knjigi pisateljice Dese Muck z naslovoma: Kakšne barve je svet in Pravljično potepanje medveda Lovra po Sloveniji.

Utrunke s prireditve si lahko ogledate v galeriji.

Zapisala: ga. Dušanka Štamfelj

Related Images:

Dostopnost