V letošnjem šolskem letu smo se odločili izdelati novo grafično podobo šole. Zainteresirani učenci so se udeležili likovnih delavnic in s pomočjo mentorice, ge. Maje Rudolf Markovič prenesli svoje zamisli in osnutke v digitalno obliko. Z veliko zavzetostjo so pričakovali vsako delavnico posebej in se kar nekaj  naučili o procesih, ki jih zahteva poklic grafičnega oblikovalca.

V finale sta prišla dva dokaj različna motiva, končni izbor pa je bil z glasovanjem v rokah vseh učencev šole, starejših otrok vrtca ter vseh zaposlenih v zavodu. Zmagal je motiv Tie Vintar, učenke 5. a razreda. Predstavlja mehko, gričevnato pokrajino, reko, ročno izrisane črke so ohranjene v digitalni obliki. Ozadje dopolnjujejo rumene »lučke«, ki predstavljajo vrtec Krkine lučke.

Novi logotip bo v uporabo stopil z novim šolskim letom.

Zapisala: ga. Vladimira Brudar