Skoči na glavno vsebino

V letošnjem letu smo se na šoli odločili, da se priključimo projektu V jati z drugačnimi, ki poteka že četrto leto. Glavni organizator tega dogodka je VDC Novo mesto, udeležijo pa se ga uporabniki različnih VDC-jev iz Slovenije, ena skupina iz Avstrije in iz sosednje Hrvaške.
Na naši šoli smo letos gostili uporabnike iz VDC Leskovec pri Krškem in Brežice. Obiskalo nas je šest odraslih oseb z motnjo v duševnem razvoju. Pri srečanju in preživljanju časa z njimi so sodelovali učenci in učenke 8. in 9. razreda.
Skupaj smo imeli glasbeno delavnico in likovno ustvarjanje. Naučili smo se pesmico, igrali na inštrumente in poslušali glas harmonike. Ustvarili smo čudovite, pisane ptice.
Srečanje je bilo zelo pozitivno, sproščeno in navdihujoče. Učenci in odrasli obiskovalci so se lepo povezali  in sodelovali. V prihodnjem letu se bomo tej obliki druženja spet priključili.

Utrinki se nahajajo v galeriji.

Zapisala koordinatorica projekta: ga. Katarina Kulovec Ulčnik

Related Images:

Dostopnost