Skoči na glavno vsebino

VODE NA KRASU – NARAVOSLOVNI DAN 9. R

 

V petek, 8. 4. 2022 je potekal naravoslovni dan za 9.a, v torek 12. 4. 2022 pa za 9. b. Tokrat so učenci spoznavali kraške pojave v domači pokrajini. Najprej so se seznanili z območjem terenskega dela. Virtualno so si ogledali presihajoče jezero na Resi in kraško jamo Velika Prepadna na Straškem hribu. Nato pa so se odpravili na teren. Ob reki Krki pri šoli so izpeljali kemijsko analizo vode, nekaj fizikalnih meritev ter opazovali  geografske procese v pokrajini. V Straži so ob jezu spoznavali značilnosti Krke, zgodovino in tehniško dediščino Dularjevega mlina ter poslušali pripovedi o Brbuču. Peš so se odpravili čez most naprej po cesti proti Drganski lesi, kjer so opazovali bruhalnik – izvir ponikalnice Globočec, ki ob visoki vodi teče po Vavtovskem polju in ponikne v požiralniku Karlovc, v katerem so pred leti opazili človeške ribice. Učenci so veliko pozornosti namenili občutljivim značilnostim kraških voda in habitatu človeške ribice. V petek pa je 9.a sodeloval tudi v čistilni akciji. Učenci so bili zelo marljivi, nabrali so kar tri vreče smeti ob poti na terenu. Resnično so opravili dobro delo! Bravo!

 

Slike v galeriji.

 

                                                                                                                                                                                                     Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost