V letošnjem šolskem letu je bralno značko opravilo 245 učencev naše šole. Od tega je bilo 14 učencev ZLATIH BRALCEV, saj so opravili bralno značko vseh 9 let osnovne šole.

V šolski knjižnici smo za njih pripravili dva dogodka: Rojstnodnevno zabavo Pikija Jakoba in Večer v knjižnici.

Najmlajši bralci so se zabavali s knjižnim junakom Pikijem Jakobom, ki v letošnjem letu praznuje 50 let svojega obstoja. Učenci bralci s predmetnega pouka pa so bili povabljeni na Večer v knjižnico, kjer so se družili z vrstniki, ustvarjali stripe, lovili skriti zaklad po šoli ter se okrepčali s slastno pico. Večerni program je bil bogatejši za obisk ilustratorja Uroša Hrovata, ki nam je prikazal, kako se ustvarja strip.

Zlati bralci so bili še dodatno nagrajeni s kulturno prireditvijo v Novem mestu, kjer so prejeli tudi knjižno nagrado.

Slike v galerijii.

Knjižničarka Dušanka Štamfelj