Skoči na glavno vsebino

V sodelovanju z Zdravstveno-vzgojnem centru Novo mesto je v tem šolskem letu potekalo 38. Tekmovanje za čiste zobe ob zdravi prehrani, ki je tradicionalno nenapovedana kontrola čistosti zob za učence razredne stopnje. Cilj je razviti posameznikovo zavest in sposobnost za izboljševanje ustne higiene, ustnega zdravja ter razvoja odgovornega odnosa do lastnega zdravja.

Učenci so spoznali, kako pomembno je čiščenje zob. Ponovili so tudi pravilno držo ščetke in natančno čiščenje oz. ščetkanje zob.  Prav tako so se trudili za lep in zdrav nasmeh ter pridno zbirali točke.

Največ točk so zbrali učenci 3.a razreda. Nagrada so seveda čisti in zdravi zobje ter praktična nagrada (zobna ščetka in zobna pasta).

Čestitamo!

 

Zapisala: učiteljica Andreja Fabić

Related Images:

Dostopnost