Skoči na glavno vsebino

V sredo, 27. marca. 2024, je minilo natanko 80 let od smrti partizanske učiteljice Jožice Venturini, ki je med drugo svetovno vojno poučevala otroke v Straži in Vavti vasi. V OŠ Vavta vas je potekala spominska slovesnost z bogatim programom. Program prireditve je pripravil gospod Frane Umek v sodelovanju z OŠ Vavta vas, s Kulturno umetniškim društvom Straža, Glasbeno šolo Lipičnik, Mešanim pevskim zborom DU Straža in ZB za vrednote NOB Straža. Prireditev je povezovala gospa Rafaela Kren Novak, ki je z rahločutnim veznim besedilom osvetlila preteklo dogajanje in ga povezala s sedanjim, nepredvidljivim časom ter dogajanjem po svetu. Tudi tokrat se je slovesnosti udeležil sin Jožice Venturini, gospod Dušan Venturini s sinom in hčerjo, kar daje prireditvi še poseben pomen. Zbrane goste sta nagovorila ravnateljica šole, gospa Sabina Erjavec, in s slavnostnim govorom predsednik Območnega odbora  Zveze borcev za vrednote NOB Straža, gospod Andrej Radešček. Ob tej priložnosti je ZB za vrednote NOB Straža gospodu Dušanu Venturiniju izročila v spomin povečano sliko družine Venturini.

Utrinki v galeriji.

Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost