Skoči na glavno vsebino

V petek, 26. aprila 2024, se je naša šola udeležila že 17. prireditve ob obeležitvi dneva Zemlje na Glavnem trgu v Novem mestu. Z učenci geografsko – zgodovinskega krožka smo predstavili našo letošnjo glavno temo v okviru Ekošole, in sicer Žita. Pripravili smo plakat o različnih vrstah žit, ki jih uporabljamo v naši prehrani, plakat o pomenu čebel za opraševanje in pridelavo hrane, predstavili smo kuharsko knjigo z recepti iz prosa, ki so jih zbirali učenci od 1. do 5. razreda, kuharsko knjigo z recepti za reciklirano kuharijo ter dve namizni igri na temo žit, ki so ju izdelali učenci v podaljšanjem bivanju. Našo stojnico smo tudi bogato obložili z domačimi dobrotami, ki so jih krožkarji sami spekli in obiskovalcem prireditve z veseljem ponudili domač pririn in ajdov kruh, ovsene piškote, pirine muffine z borovnicami ter pirino pecivo z jabolki in čokolado. Ema Gašperšič in Mirjam Kolenc pa sta nastopili tudi na glavnem odru prireditve, kjer sta zapeli pesem Million Dreams.

Dopoldne na Glavnem trgu je prehitro minilo. Ob pestrem glasbenem, plesnem in gledališkem dogajanju na odru, predstavitvi stojnic dolenjskih osnovnih šol, so se učenci pomerili v različnih igrah, delavnicah, obiskali pa so tudi stojnice različnih društev.

Marsikoga smo navdušili z našo stojnico, domače dobrote pa so šle v slast mnogim in jih je prehitro zmanjkalo.

Utrinki v galeriji.

Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost