Skoči na glavno vsebino

V soboto, 8. 9. 2018, smo z učenci 6. razredov preživeli skupaj lepo dopoldne. To šolsko leto smo se prvič pridružili številnim gospodinjam, ki že vrsto let pripravljajo čudovite šarklje na razstavi, ki poteka v sklopu Straške jeseni. Tudi sami smo se želeli preizkusiti in uspelo nam je več kot odlično. Otroci so izdelali mini marmorne šarklje in piškote – medenjake. Delo je bilo sproščeno in prijetno, tako da smo z veseljem ustvarjali, čeprav je bila sobota – šole prost dan.

Otroci se tako navajajo na timsko delo in sodelovanje, se seznanijo s higieno v kuhinji, spoznavajo pravilno branje recepta ter pridobivajo nova znanja in veščine, ki so potrebne pri peki sladic.

Hvala vsem učencem, ki so se udeležili delavnice. Prihodnje šolsko leto, pa vsekakor nadaljujemo z začeto tradicijo.

Nekaj utrinkov si oglejte v galeriji.

Zapisala: ga. Tjaša Kotar (učiteljica gospodinjstva)

Related Images:

Dostopnost