Projekt: Zdrava šola

Vodja projekta: Anita Jerman

S sodelovanjem v Slovenski mreži zdravih šol se želimo odzivati na probleme v zvezi z zdravjem ter vplivati na zdrav način življenja vseh, ki hodijo v šolo. Usmerjali se bomo k razvojnim programom za promocijo zdravja na telesnem, duševnem, socialnem in okoljskem področju. Poleg gibanja in zdrave prehrane bomo v letošnjem šolskem letu načrtno vključevali aktivnosti, s katerimi bomo učence ozaveščali o pomenu dobrega počutja ter jih spodbujali k skrbi za duševno zdravje. Enkrat tedensko bomo izvajali skupne šolske aktivne odmore na prostem.

S projektom želimo spodbuditi aktivno sodelovanje in povezovanje učencev, učiteljev, zaposlenih na šoli, staršev, lokalne skupnosti, zdravstvenih in drugih služb.

Program poteka celotno šolo.

RDEČA NIT: Lepa beseda lepe odnose najde.