Skoči na glavno vsebino

Projekt: V jati z drugačnimi

 

Vodji projekta: Katarina Kulovec Ulčnik, Katja Kek

 

Namen tega projekta je inkluzija, uspešno vključevanje oseb s posebnimi potrebami v okolje, in ozaveščanje ter seznanjanje okolja s posebnimi potrebami.

 

Naša šola že vrsto let sodeluje v tem mednarodnem projektu, v katerem bomo sodelovali tudi letos.

Naš glavni namen je seznanjanje naših učencev in strokovnih delavcev z vsemi vrstami drugačnosti, s tem razvijanje občutka za enakost in vedenja, da smo si vsi različni in drugačni, kar je le doprinos k pestrosti in živopisnosti okolja.

 

Glavni organizator dogodka je VDC Novo mesto, udeležijo pa se ga uporabniki različnih VDC-jev iz Slovenije. Organizirali bomo druženje naših učencev in uporabnikov VDC Novo mesto ter sodelovali na Mednarodnem srečanju oseb z motnjo v duševnem in telesnem razvoju. Srečanje bo v septembru 2023.

Related Images:

Dostopnost