Dragi bralci!

2. aprila obeležujemo mednarodni dan knjig za otroke. Na ta dan se je rodil eden izmed najbolj znanih pisateljev pravljic Hans Christian Andersen.

Poznate kakšno njegovo pravljico?

Prepričana sem, da ste že prebrali ali vsaj slišali pravljice Kraljična na zrnu graha, Grdi raček, Palčica, Bedak Jurček, Snežna kraljica, Vžigalnik, Zlatolaska in trije medvedki …

Na ta dan smo vsako šolsko leto do sedaj zaključili bralno značko. Zaradi trenutnih razmer bomo letos to storili do petka, 15. 5. 2020.

Kar veliko vas je že opravilo vse obveznosti, nekatere pa čaka še kakšno bralno potovanje do zaključka bralne značke. In to potovanje bo potekalo na daljavo.

Vsi učenci, ki še niste opravili bralne značke, poiščite doma katerokoli knjigo ali si naložite e-knjigo, jo preberite in oddajte kratko vsebino zgodbe (avtor, naslov, kaj mi je bilo v zgodbi najbolj všeč in kaj ne).

To lahko storite na različne načine:
– napišete obnovo zgodbe,
– posnamete s snemalnikom zvoka (na telefonih: diktafon),
– posnamete video (na telefonih: kamera),
– ilustrirate, ustvarite likovni izdelek.

Namesto učenja pesmic na pamet predstavite pesniško zbirko. To pomeni, da preberete vse pesmi v pesniški zbirki in nato:
– imenujete avtorja in naslov,
– imenujete ilustratorja in ilustracije opišete (črno-bele, barvne),
– preštejete število pesmic v pesniški zbirki,
– opišite obliko pesmi (dolge/kratke, zapisane v kiticah ali ne, imajo rime ali ne …),
– poveste vsebino pesmi (o čem vse pesmi govorijo),
– predstavite svojo najljubšo pesem (o čem govori in zakaj ti je najljubša).

Če doma nimate nobene pesniške zbirke, lahko namesto nje preberete še eno knjigo in jo predstavite.

Izdelke pošljite na mail svojemu razredniku/razredničarki (učenci od 1. do 5. razreda in učenci 6. a razreda) ali knjižničarki (učenci od 6. do 9. razreda).

Za vsa dodatna vprašanja o bralni znački pišite knjižničarki na mail: dusanka.stamfelj@guest.arnes.si

Veliko bralnih užitkov vam želim.

Knjižničarka Dušanka Štamfelj