Skoči na glavno vsebino

Zborovski bum poteka z namenom skupnega petja,  spodbuja mlade pevce k nadaljnjemu prepevanju in pritegniti nove pevce. Skupno petje nosi veliko moč, še zlasti v teh težkih, negotovih časih.

Letošnji Območni zborovski bum je potekal v  ponedeljek, 23. 5. 2022, v Kulturnem Centru Janeza Trdine v Novem mestu. Dogajanje je bilo umeščeno v Teden ljubiteljske kulture, ki se je letos odvijal v času od 20. do 29. maja 2022. Na prireditvi je prepevalo okoli 180 pevcev iz šestih osnovnih šol iz Novega mesta in okolice. Tema letošnjega dogodka je bil  30. rojstni dan naše države. Mladi slovenski skladatelji so napisali nove skladbe z domovinsko vsebino. Tri izmed teh skladb so bile izvedene prvič.

Veselimo se naslednjega zborovskega buma.

                                                                                                                                                                                            Alenka Gazvoda

Related Images:

Dostopnost