Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2016/2017 smo v 1. a, 2. a in 2. b razredu pričeli z inovacijskim projektom Zavoda za šolstvo RS. Naš glavni cilj je povezati nekatere dneve dejavnosti s kulturno dediščino. V projekt so vključeni učenci, učitelji, starši, stari starši, nekateri občani… Otrokom želimo predstaviti, kaj je kulturna dediščina, ozavestiti pomen ohranjanja le te, omogočiti spoznavanje kulturne dediščine kraja tudi preko dnevov dejavnosti v šoli.

V mesecu decembru, natančneje 7. 12. 2016, smo v goste povabili članice Društva upokojencev Straža. Upokojenke so otrokom predstavile praznovanje novega leta nekoč. Učencem so razložile, da včasih ni bilo plastičnih smrečic in okraskov, ki jih poznamo danes. V razredih smo imeli pripravljene naravne smrečice. Učenci so spoznali,na kakšen način so okrasili smrečico, izdelovali so okraske, ki so jih uporabljali v preteklosti (bonbone, orehe, piškote, vata).  Preizkusili so se tudi v izdelavi in peki prazničnih medenjakov. Smrečico so učenci okrasili z okraski, ki so jih naredili sami. V razredu je bilo zelo domačno vzdušje ob vonju piškotov in smrekove smole ter zadovoljstvu ob spoznanju , da je prava smrečica z domačimi okraski  lepša od tiste- kupljene.

Pred novim letom, 23. 12. 2016, smo gostili dedke in babice. Pripravili smo jim dramsko igrico, pripravljeno po ljudski pravljici, ljudske plese in pesmi. Z dedki in babicami pa smo sodelovali tudi ob domači nalogi, pri kateri so odgovarjali na vprašanja o življenju nekoč. Zelo smo jim hvaležni, da spomine delijo tudi z nami.

Slike si lahko ogledate v galeriji.

Polletno poročilo

Koledar dogodkov

Projekti:kulturna šola

eko

shema

zajtrk

SIO 2020

Koledar objav

junij 2024
P T S Č P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Related Images:

Dostopnost