Skoči na glavno vsebino

V soboto, 17. septembra 2016, je bilo v OŠ v Vavta vas živahno, delovno in  ustvarjalno vzdušje. Šola sicer redkokdaj zaživi ob sobotah, a tokrat je bilo dogajanje pestro. Ob 9. uri se je zbralo 14 učenk in učencev, ki so se odločili sodelovati in preizkusiti svoje spretnosti v delavnici izdelovanja klopic iz palet, kuharski delavnici in v multimedijski delavnici. Glede na svoje interese so se razporedili po delavnicah in takoj pričeli z delom. Najbolj zahtevna je bila delavnica izdelovanja klopic iz palet, saj so učenci morali krepko poprijeti za delo. Bilo je veliko žaganja, brušenja, zabijanja žebljev in na koncu seveda barvanja, da se les zaščiti. Delo je potekalo pod  strokovnim nadzorom in s pomočjo učitelja Gregorja  Turka. Ustvarili so tri klopce in celo mizico. Da pa ne bi bili naši delovni učenci lačni, je skupina učenk in učenec v kuharski delavnici pripravila slasten jedilnik pod mentorstvom učiteljice Nataše Umek Plankar. Za kosilo so pripravili različne in zelo okusne pice, za posladek pa slasten čokoladni sufle s pomarančno kremo. Seveda so učenci celodnevno dogajanje v delavnicah tudi skrbno beležili v multimedijski delavnici pod mentorstvom učiteljice Metke Starešinič. Nastajale so fotografije za objavo na spletu in dva plakata s fotografijami za razstavo v avli ter članek za šolski časopis Mlin. Učenci so bili pri svojem delu zelo uspešni in nad rezultati zelo navdušeni. Zagotovo bomo podobne delavnice organizirali tudi v prihodnje.

Utrinke iz delavnice si lahko ogledate v galeriji na naši spletni strani.

Related Images:

Dostopnost