Skoči na glavno vsebino

Dragi starši,

naša šola bo v tednu mobilnosti sodelovala v igri Prometna kača. Igra Prometna kača je zabavna in učinkovita kampanja za osnovne šole, ki za pot v šolo spodbuja hojo in kolesarjenje ali pa uporabo javnega prevoza oz. združevanje otrok iz več družin pri prevozu z osebnim avtomobilom. Sam projekt Prometna kača smo za našo šolo nekoliko prilagodili.

In kako lahko vi sodelujete? Naj vaš otrok (pod nadzorom ali sam) prihaja v šolo na trajnosten način. Za pot v šolo naj uporabi kolo ali javni prevoz. Prav tako lahko v šolo pride peš ali pa starši souporabljate avtomobil. Izkusite različne načine prevoza.

Igra Prometna kača se bo v naši šoli izvajala od 19. 9. do 23. 9. 2016.

Potek igre:
V času, ko se izvaja igra Prometna kača, bo vsak učenec, ki za prihod v šolo uporabi trajnostni način prevoza, na posebno mesto v razredu označil vrsto (način) svojega prihoda. Trajnostni načini prevoza so hoja, kolesarjenje, uporaba avtobusa ali souporaba avtomobila. Vse dnevne zapise učencev bomo zbrali na velikem transparentu Prometne kače.

Zakaj sodelovati?
• Vaš otrok sodeluje v igri Prometna kača skupaj s šolskimi prijatelji.
• Vaš otrok prihaja v šolo na zdrav način.
• Vaš otrok se nauči prihajati v šolo varno in na trajnosten način.
• Vaš otrok se nauči biti samostojnejši.
• Prometni zastoji na območju šole se zmanjšajo.
• Pripomorete k varnejšemu šolskemu okolju.
• Vi in vaš otrok se bosta zabavala!
• Ker bomo za vsak trajnostni prihod dobili sponzorska sredstva. S tem denarjem pa bomo obnovili poligon za kolesarje.

Related Images:

Dostopnost