V četrtek, 22. 9. 2016, je na Osnovni šoli Sava Kladnika v Sevnici potekalo tekmovanje Male sive celice.

Našo šolo sta zastopali dve ekipi. Na pisnem delu se je med 32 ekipami na 4. mesto uvrstila druga ekipa (Ameli Kulovec Ulčnik, Filip Markovič in Julija Jaklič). Ta se je izkazala tudi na ustnem delu in se s tem prebila na televizijsko tekmovanje.

Prvi ekipi (Dominik Krašovec, Jernej Birk in Tara Cerinšek) sreča ni bila naklonjena, saj sta jo od ustnega dela ločili le dve točki.

Na ustnem deli so se ekipe uvrstile po naslednjem vrstnem redu: Krško, Vavta vas, Šmarjeta in Kočevje. Naslednje šolsko leto bo tekmovanje v Krškem.

Skupaj z mentorico Ljudmilo Pulko želimo ekipi, ki se je uvrstila na TV tekmovanje veliko uspeha.

20160922_17473420160922_180108