Skoči na glavno vsebino

V petek, 7. 4. 2017, smo v OŠ Vavta vas obeležili spomin na domoljubno slovensko učiteljico Jožico Venturini, ki je bila med 2. svetovno vojno učiteljica na naši šoli. Ni dočakala konca vojne. Sin Dušan je ostal brez mame, učenci brez učiteljice. Učenka Julija je nagovorila odrasle k prizadevanju, da nikoli več ne bi doživeli žalostne zgodbe kakršno smo slišali o učiteljici. Želimo si, da bi vsi otroci in odrasli živeli v miru, sreči, blagostanju … Učenci in delavci šole smo z glasbenimi točkami, govorjeno besedo ter plesom prikazali predvojni, vojni in sedanji čas. Nastopil je g. Franc Plut ter mešani pevski zbor Društva upokojencev Straža.

Spominjajmo se domoljubne učiteljice Jožice Venturini z željo in v upanju, da se težki vojni časi nikoli več ne ponovijo.

Zapisal: g. Robi Ogulin

Slike si lahko ogledate v galeriji.

Related Images:

Dostopnost