Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši, sorodniki in prijatelji.

Vabimo Vas na dogodek, ki je namenjen zavedanju pomena gibanja in zdravega načina življenja, ki prispevata k boljšemu počutju, zmanjšujeta stres in tveganje za nastanek mnogih bolezni. Hoja pomirja in sprošča, dviga samodisciplino in krepi naše telo, ples ustvarja človekovo zadovoljstvo, ljudje se zabavamo in družimo med seboj.

Ogromno razlogov za Rožnato soboto – Lep je dan, 14. oktobra, kjer bomo poleg hoje še plesali, tekli, se družili.  Dogodek bo imel tudi dobrodelno noto, vsa zbrana sredstva bomo namenili šolskemu skladu ( za HIŠKO EKSPERIMENTOV ). Dan dejavnosti bo potekal v sodelovanju z občino Straža in Slovenskim združenjem Europa Donna. Dogodek bo v vsakem vremenu.

 

URNIK DOGAJANJA:

Učenci doma zajtrkujejo in pridejo v šolo ob 8:20, izjemoma gredo ta dan obuti v čevljih v  matične razrede, razrednik jim poda kratka navodila in prevzamejo šolsko malico za v nahrbtnik. Starši, ki se boste udeležili pohoda greste ta čas v jedilnico šole, kjer vas čaka topli napitek.

Ob 8:45 se vsi zberemo na športnem igrišču, na pohod se bomo odpravili v treh skupinah – po triadah.

POHOD 1.TRIADA:  OŠ VAVTA VAS – MLADINSKI DOM V RUMANJI VASI – STADION VAVTA VAS – OŠ VAVTA VAS

POHOD ZA 2. TRIADA:  OŠ VAVTA VAS – SELA – ŠPORTNI PARK BREZA –  STRAŽA – OŠ VAVTA VAS

POHOD ZA 3. TRIADA: OŠ VAVTA VAS – STRAŽA – VZLETIŠČE PETER – STRAŽA – VAVTA VAS –  OŠ VAVTA VAS

Pohodniki imate vmes postanek za malico iz nahrbtnika. Vrnemo se ob 11:15  na igrišče.

Lahko pa se odločite za skupino FARTLEK (metoda za povečanje vzdržljivosti pri teku), ki jo bo vodil Bogdan Burgar.

Ostali krajani so vabljeni na pohod ob 10:00 na šolskem igrišču. Pred tem vabimo na ogled stojnic.  Pohod bo vodil g. Borut Kulovec s kratko predstavitvijo Straže, postankom in pogostitvijo kmečkih žena. Tudi ta skupina se bo vrnila na igrišče ob 11:15.

Ob 11:30 – ples na pesem Anje Rupel – Lep je dan. Učenci se ga učijo plesati v sodelovanju s Plesnim studiom Novo mesto.

ŠE OBVESTILO ZA UČENCE VOZAČE OZ. VOZNI RED:

7:35 – Podbreznik – Podgora – Dol. Straža – Resa -Vavta vas (avtobus)

7:15 – Prapreče- Dol. Mraševo – Gor. Mraševo – Petane – Mali Podljuben – Vavta vas (kombibus)

7:40 – Drganja sela – Vavta vas (kombibus)

8:00 –  Zalog – Hruševec – Vavta vas (kombibus)

8:00 – Loke – Potok – Vavta vas (avtobus)

Odhodi domov po ustaljenem voznem redu s pričetkom ob 12:15.

 

Več informacij v VABILU.

Related Images:

Dostopnost