Skoči na glavno vsebino

V soboto, 21. oktobra 2017 smo planinci iz OŠ Vavta vas odšli na pohod na Trebni vrh. Z avtomobili smo se odpeljali do gasilskega doma na Občinah pri Trebnjem. Tam smo se priključili ostalim planincev iz drugih planinskih društev, skupaj nas je bilo 207 udeležencev. Ob 9. uri smo pričeli s potepanjem mimo Jurjeve domačije, kjer smo občudovali slamnate strehe na hišah in nadaljevali pot po travnikih in gozdu do obeležja 15. poldnevnika. Sledil je vzpon na Trebni vrh, kjer smo si za spomin natisnili žig vrha. Nato smo se spustili do koče, kjer smo se okrepčali s toplo malico in pečenim kostanjem. Po počitku smo se spustili do Velike jame in si jo tudi ogledali. S svetilkami smo si svetili pot in videli netopirje. Ko smo se zopet vsi zbrali na planem, smo nadaljevali pot v dolino. Zadovoljni, da smo preživeli lep dan v naravi smo se poslovili in odpeljali domov. Hvala za prijetno druženje vsem mladim planincem in njihovim staršem in starim staršem.

Slike s pohoda si lahko ogledate v Galeriji.

Učiteljica Dušanka Gazvoda

Related Images:

Dostopnost