Skoči na glavno vsebino

V petek, 4. 5. 2018,  je v šolski knjižnici potekal Večer v knjižnici. Na večer so bili povabljeni učenci od 6. do 9. razreda, ki so v letošnjem šolskem letu opravili bralno značko. Ob 18. uri so učiteljice in knjižničarka pozdravile 30 učencev, ki so prišli na dogodek. Za uvod je gostja večera Erika Kum, vodila motivacijsko igro, s katero smo se ogreli za naše druženje. Sledil je lov na zaklad. Učenci so bili razdeljeni v skupine, vsaka skupina je dobila kartonček za odgovore. Knjižničarka Dušanka Štamfelj je podala še zadnja navodila in lov na zaklad se je začel. Skupine so pričele igro v različnih učilnicah. V vsaki učilnici jih je čakala naloga – vprašanje, na katerega so morali odgovoriti. Naloge so bile matematične, logične, orientacijske, miselne, računalniške ipd. Ko so opravili nalogo v eni učilnici, so se napotili po novo v drugo učilnico. Vsaka skupina je morala zapisati 5 odgovorov. Ko so vse skupine uspešno zaključile naloge, so prišle v knjižnico po zaklad. Vsaka skupina, ki je imela večino odgovorov pravilnih, je izžrebala svoj zaklad. Tako so se nekateri učenci razveselili dvojnega preliva za palačinke, nekateri učenci posebnega pogrinjka pri večerji, postrežbe v posebnih kozarcih ali na posebnih krožnikih, nekateri pa tega, da bodo postreženi prvi. Lov na zaklad smo zaključili s preverjanjem pravilnih odgovorov in ugotovitve, da so odgovori povezani z eno osebo: Ivanom Cankarjem. V nadaljevanju je učiteljica Ana Markelj predstavila pisatelja, pesnika in dramatika Ivana Cankarja, kajti letos obeležujemo 100 let njegove smrti. Sledil je pogovor z mlado pisateljico, bivšo učenko OŠ Vavta vas, Eriko Kum. V pogovoru nam je zaupala, kje dobi navdih za pisanje, kako nastaja zgodba, kaj vse je pomembno za kvalitetno pisanje. Pri tem je posebej izpostavila ljubezen do branja. Šolski knjižnici je poklonila svojo zadnjo izdano knjigo z naslovom Ranjena ptica. Sledila je slastna večerja. Kuharica je pripravila prekrasno omizje in pogrinjke in postregla tople palačinke z marmelado ali čokolado ter sok. Seveda nismo pozabili na pridobljene zaklade.

Po večerji smo nadaljevali z ustvarjalnimi delavnicami v šolski knjižnici. Učiteljica Sanja Kirn je v uvodu spregovorila o obletnici naše šole – v jeseni 2018 bomo obeležili 140 let šole. Udeleženci so z nami delili svoje izkušnje oz. utrinke o naši šoli in oblikovali plakat z besedami, ki jih spominjajo na našo šolo. Sledilo je likovno, literarno in gledališko ustvarjanje po kotičkih. Učenci so si sami izbrali način ustvarjanja. Tema je bila Življenje v šoli. Po končanem delu je vsak predstavil svoj izdelek. Večer smo zaključili z evalvacijo večera in se dobre volje ter polni prijetnih vtisov poslovili.

Dogajanje si lahko ogledate v Galeriji.

Related Images:

Dostopnost