Skoči na glavno vsebino

V petek, 19. 10. 2018, smo se z učenci udeležili prireditve 130 let Rdečega križa na Dolenjskem. Prireditev z nastopajočimi iz osmih osnovnih šol in vrtca je lepo uspela. Učenci so se predstavljali s plesom, petjem, recitiranjem … Glasbeniki naše šole smo se predstavili z izvedbo instrumentalne skladbe. Bilo je veliko priprav, usklajevanj, vaj. Z dobro voljo je šlo vse kot po maslu. Z Žigo, Maticem in Galom smo vadili dvakrat tedensko. Vaje so potekale v prijetnem, sproščenem, delavnem vzdušju. Učenci obiskujejo Glasbeno šolo Marjana Kozine, njihov učitelj je Toni Homan. Učiteljica Alenka Gazvoda in učenci iz ansambelske igre so vadili posebej. Združili smo moči, pridružil se je učitelj Gregor Turk, in pripravili venček pesmi o soncu. Z njim smo v prispodobi povedali, da so člani Rdečega križa kot sonce, saj to dokazujejo s svojimi pozitivnimi dejanji.

Zahvaljujem se učiteljem glasbene šole, ki svoje znanje uspešno predajajo našim učencem. Zahvala vam starši in učencem. Učenci so se redno udeleževali vaj, bili so strpni, pripravljeni na delo. Pripravljeni smo bili na nastop in ga izpeljali. Ponagajala ni niti trema niti novo okolje – KCJT. In še. Zaželeno je bilo, da imamo oblečene črne hlače. Vsi smo jih imeli. Še enkrat hvala z željo, da v prihodnje skupaj uspešno izpeljemo še kakšen dogodek.

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Mentor RK:
Robi Ogulin

Fotografije na spletni strani so delo Neže Cerinšek.

Related Images:

Dostopnost