Skoči na glavno vsebino

V sredo, 27. marca. 2019, smo učenci in učitelji OŠ Vavta vas pripravili spominsko slovesnost v spomin na Jožico Venturini, ki je poučevala kot partizanska učiteljica v Vavti vasi med drugo svetovno vojno. Letos smo na ta dan obeležili 75-letnico njene smrti. V bogatem programu slovesnosti smo poudarili bistveno dogajanje med drugo svetovno vojno. Osvetlili smo partizansko organizacijo šolstva z dogajanjem na območju današnje Občine Straža. Vojni čas smo obiskovalcem približali s petjem, glasbo in deklamacijami ter tako obudili spomin na učiteljico Jožico Venturini. Tudi tokrat se je slovesnosti udeležil sin Jožice Venturini, Dušan Venturini, s sorodniki, kar daje prireditvi še poseben pomen. Zbrane goste sta nagovorila ravnateljica šole, gospa Sabina Erjavec, in predsednik Območnega odbora  Zveze borcev za vrednote NOB Straža, gospod Andrej Radešček.

Utrinke si lahko ogledate v galeriji.

Zapisala: ga. Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost