Skoči na glavno vsebino

Spoštovani starši.

V petek, 27. 8. 2021, smo s strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport prejeli okrožnico glede samotestiranja učencev zadnje triade.
V zvezi s tem, vam posredujemo nekaj informacij.

Z Ministrstva za zdravje so sporočili, da bodo testi za samotestiranje učencev in dijakov na voljo v lekarnah od ponedeljka, 30. 8. 2021. V skladu z navodilom Ministrstva za zdravje bodo lekarne teste brez posebnih potrdil izdajale staršem ali zakonitim zastopnikom s Kartico obveznega zdravstvenega zavarovanja brez dodatnih dokazil, če so rojeni od 1. 1. 2001 do 31. 12. 2010.

Učencu/dijaku trenutno pripada 5 hitrih antigenskih testov na mesec. NIJZ priporoča, da učenci/dijaki samotestiranje izvedejo v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v primeru pozitivnega testa (in kasnejši potrditvi okužbe s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.

Rezultati testiranja veljajo tudi za vstop v glasbene šole.

Več informacij o samotestiranju si lahko preberete na spletnih straneh:

https://www.nijz.si/sl/samotestiranje

https://www.uradni-list.si/glasilo-uradni-list-rs/vsebina/2021-01-2761/pravilnik-o-nacinu-izvajanja-samotestiranja-za-zgodnje-odkrivanje-okuzb-z-virusom-sars-cov-2-za-ucence-in-dijake

 

Related Images:

Dostopnost