Skoči na glavno vsebino

V petek, 25. marca. 2022, smo učenci in učitelji OŠ Vavta vas pripravili slovesnost v spomin na Jožico Venturini, ki je poučevala kot partizanska učiteljica v Vavti vasi med drugo svetovno vojno. V bogatem programu slovesnosti smo opisali njeno življenje in takratno dogajanje med drugo svetovno vojno. Osvetlili smo partizansko organizacijo šolstva z dogajanjem na območju današnje Občine Straža. Jožici Venturini smo se poklonili s petjem, glasbo in deklamacijami. Zbrane goste sta nagovorila pomočnica ravnateljice, gospa Bogdana Hočevar, in predsednik Območnega odbora  Zveze borcev za vrednote NOB Straža, gospod Andrej Radešček.

 

Utrinke s prireditve si lahko ogledate v galeriji.

                                                                                                                                                                                                                         Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost