Skoči na glavno vsebino

V sredo, 29. 3. 2022, je na OŠ Grm v organizaciji Društva DPM Mojca in Mestne občine Novo mesto potekal 32. regijski otroški parlament za JV regijo. Udeležilo se ga je 31 predstavnikov iz 31 šol JV regije. Delegat naše šole je bil Oskar Cerinšek iz 8. razreda. Delegate in njihove mentorje sta pozdravili dr. Vida Čadonič Špelič, direktorica Občinske uprave Novo mesto, gospa Polonca Bilbija, pomočnica ravnateljice OŠ Grm in predsednica Društva DPM MOJCA  Marjeta Ferkolj Smolič.
Delegati so v skupinah razpravljali na temo Moja poklicna prihodnost – s podtemami (Moj poklic: skrbi, pričakovanja, znanja in veščine; Poti do mojega poklica; Poklici sedanjosti in poklici prihodnosti; Slovenija, Evropa, svet – pozitivno, negativno; Vpliv Covid-19 na izbiro poklica) ter pokazali ogromno znanja, razumevanja, poznavanja dogajanja doma in v svetu. Na koncu so delegati med sabo izglasovali 10 predstavnikov, ki bodo JV regijo predstavljali na 32. nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal v ponedeljek, 11. aprila 2022, v Državnem zboru RS.

Related Images:

Dostopnost