Skoči na glavno vsebino

Učenci 8. razreda so se v četrtek, 23. 6. 2022 odpravili v Belo krajino. Obiskali smo Metliko, kjer smo si ogledali stalno razstavo v Belokranjskem muzeju in Slovenski gasilski muzej. Obiskali smo tudi izvir reke Krupe in se seznanili z njenimi značilnostmi, zgodovino raziskovanj in si ogledali del reke z visečim mostom. Spoznali smo kraško površje, njegovo ranljivost za onesnaževanje in se seznanili z ekološko katastrofo – onesnaženjem  reke Krupe v 20. stol. Sledil je sprehod ob delu struge do visečega mostu in ogled mlinov na Krupi.

Slike v galerij. 

                                                                                                                                                                           Zapisala: Metka Starešinič

Related Images:

Dostopnost