Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 14. 3. 2024, je na OŠ Grm, v organizaciji DPM Mojca in Mestne občine Novo mesto, potekal 34. regijski otroški parlament. Udeležilo se ga je 36 predstavnikov šol JV regije. Delegatinji naše šole sta bili Ana Krštinc iz 8. razreda in Katja Osolnik iz 7. razreda.

Delegati so po skupinah razpravljali na temo DUŠEVNO ZDRAVLJE OTROK IN MLADINE s podtemami: duševno zdravje, vpliv okolja na moje duševno zdravje, moji viri pomoči in spremembe za krepitev mojega razvoja. Po delu v skupinah je sledila razprava, kjer so delegati oblikovali tudi zahteve, ki jih bodo predstavili na nacionalnem otroškem parlamentu, ki bo potekal aprila v Državnem zboru RS. Na koncu so delegati med sabo izglasovali 10 predstavnikov, ki se bo udeležilo nacionalnega otroškega parlamenta.

Utrinki v galeriji.

 

Mentorica: Katja Kek in Sanja Kirn

Related Images:

Dostopnost